Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u poseti da je Ekspo najveće gradilište u Evropi i da će doprineti razvoju Srbije, rastu BDP-a, zapošljavanju velikog broja ljudi i rastu plata i penzija.
Vučić je, posle obilaska gradilišta Ekspa, odgovorio na pitanje da li postoji kost benefit analiza za Ekspo, rekavši da postoji i da bez nje ne može od Međunarodne organizacije za izložbe da se dobije organizacija te manifestacije, kao i da postoje analize šta će se raditi sa izgrađenim objektima posle Ekspa, ali da ne može sve da se gleda kroz kost benefit analizu.
“Nema kost benefit analize koja je dobra kada gradite Klinički centar, nema je kada gradite bilo koji stadion. Nema je kada država gradi bilo šta, zato što je sve bacanje novca u bunar, ali je deo povećanja životnog standarda građana. Klinički centar, isplati li nam se? Nikada. Bačene pare, neko bi rekao. Nije bačeno. To je da bi naša deca i naši stariji imali najlepše bolnice, kao spejs šatl izgleda, izgleda bolje od najboljih bolnica u Nemačkoj, Francuskoj, Italiji, Španiji i bilo kojoj drugoj evropskoj zemlji”, istakao je Vučić.

Specijalizovana izložba Ekspo 2027 sa temom “Igra(j) za čovečanstvo – sport i muzika za sve”, koja će učiniti Beograd svetskom prestonicom inovacija, kulture i sporta, počeće za tačno godinu dana i trajaće do 15. avgusta 2027. godine, a pripreme i radovi na kompleksu Ekspa u Surčinu realizuju se po predviđenoj dinamici.
Danas se pokreće i volonterska platforma za prijavljivanje 20.000 volontera za Ekspo 2027.
Prijavljivanje će se obavljati putem platforme ExpoPlaymakers i biće moguće sve vreme dok bude trajao Ekspo, a volonteri mogu biti osobe koje zaključno sa 15. aprilom 2027. godine imaju 18 godina.

Slike i tekst preuzeti, izvor Tanjug.
